Блог Avon Online

Засновник Avon

Девід Х. Макконнелл. Хто він?

Засновник Avon Девід Х. Макконнелл
Засновник Avon Девід Х. Макконнелл

Девід Холл Макконнелл, другий з шести дітей, з малих років працював на фермі своїх батьків, які у 1856 році перебралися до Америки з Ірландії. Їх господарство було на північному кордоні штату Нью-Йорк, у томі місці, де озеро Онтаріо відділяє Сполучені Штати від Канади. Саме там і народився у 1858 році Девід.

Робота не завадила Девіду отримати освіту. Спочатку він закінчив місцеву школу, а потім продовжив навчання в Осуїгському педагогічному училищі - він мріяв стати вчителем математики. Ще учнем старших класів Макконнелл викладав у молодшій школі, таким чином отримавши добру практику.


Але Макконнелл належав до того типу людей, які завжди прагнуть чогось нового. Так, одного літа, під час канікул, він вирішив спробувати себе у новій справі та влаштувався на місце продавця книг у нью-йоркську філію видавництва Union. Нова робота була у тому, щоб пропонувати свій товар, стукаючи в усі двері. Саме цей досвід у сільському хлопчині відкрив хист до комерції. Наступного року він повернувся до видавництва і знову отримав низку практичних навичок, спрямовуючи свої зусилля на ефективність залучення нових покупців.

Тож нічого дивного у тому, що Макконнелл, нарешті, присвятив себе продажу книжок. У 1878 році він став постійним торговельним представником видавництва та дуже скоро став провідним продавцем. Після переїзду до Чикаго Девід став працювати у головному офісі, а через два рокі він отримав підвищення - став головним регіональним агентом. Макконнелл не тільки довів до досконалості свої навички продавця - він передавав свої знання та інтерес до роботи іншим.

Завдяки своїм успіхам Макконнелл невдовзі відкупив у старого власника видавництво та переніс свою діяльність у Нью-Йорк

До Нью-Йорку Макконнелл повернувся вже не один. Зі своєю майбутньою дружиною, Люсі Хейс, він зустрівся ще в Чикаго. Вони одружилися 31 березня 1885. В їх родині було троє дітей: Девід Холл-молодший, Една і Доріс.

1886 рік. Макконнелл продає книги вже вісім років і, поступово, захоплення цією справою сходить нанівець. Він воліє спробувати себе у чомусь новому. Але у чому?

Службовці Макконнелла як і раніше розносили книжки житловими кварталами, а сам він, як завжди, винаходить нові способи залучення покупців. Його друг-хімік розробив декілька різновидів парфумів, які Макконнелл презентував домогосподаркам, у розрахунку, що таким чином він зацікавить їх своєю друкованою продукцією.

Однак, невдовзі, підприємливий комерсант зрозумів, що маленькі пляшечки цікавлять жінок набагато більше ніж книжки. Таким чином, зовсім випадково, Девід Макконнелл відкрив для себе нову ідею для бізнесу - парфуми.

Парфуми випадково потрапили у сферу бізнес-інтересів Макконнелла, але саме тоді він почав ретельно розробляти стратегічний план розвитку своєї нової справи. Оцінивши діяльність конкурентів, він дійшов висновку, що асортимент продукції має складати не тільки парфуми, але й різноманітні засоби догляду за обличчям і тілом.

Каліфорнійська парфумерна компанія - саме так назвав своє підприємство Девід Макконнелл. Згодом, я, можливо, розповім про шлях від випадкової ідеї до світового бренду AVON.


Девід Макконнелл керував своїм бізнесом 50 років. До кінця своїх днів навідував лабораторії та контролював процес виробництва. Але вранці 20 січня 1937 року Девіда Макконнелла не стало. Йому було 78 років


Цікавий факт, який характеризує, мабуть, значущість Макконнелла для Компанії й відношення до нього людей. Під час кампанії, яка випадала на 75-ти річчя Макконнелла кожен представник зробив замовлення - на велику або зовсім малу суму - на честь засновника AVON. Будь-яка компанія, що займається прямим продажом, визнає, що таке практично неможливо - особливо коли йдеться про абсолютно усіх продавцях без виключення.


Наразі Представниками Ейвон у всьому світі є понад 6 млн людей. Каталог продукції Avon містить близько 2000 найменувань продукції: аромати, декоративну косметику, засоби для догляду за шкірою обличчя, для тіла та волосся, одяг й аксесуари. А в Україні кожного року видаються 17 випусків Каталогу Ейвон за кількістю тритижневих Кампаній.


arrow
вгору